Cube hakkab tootma telesaadet DigiDUO

12 11 2007

Digital Dolphini tellimusel hakkame tootma iga-nädalast telesadet DigiDUO (vt. lisainfot www.digiduo.tv). Saade linastub igal pühapäeval Kanal2-s PrimeTime alguses (s.o. kolme paiku) ja kanaliga on kokku lepitud saate jätkumine hooaja lõpuni.

Uus meelelahutuslik saatesari tutvustab vaatajale meie igapäevast põnevat tehnikamaailma. Esimeses saates sõidavad saatejuhid Helen Randmäe ja Meelis Piller autoga üle põrutus- ja survekindla mälupulga, vaatavad, mis on teleriga juhtunud viimase viiekümne aasta jooksul, katsetavad, kas kogu kodutehnika on võimalik tööle panna ühe nupuvajutusega ning peatavad hetkeks aja kaameraga, mis salvestab 33 000 kaadrit sekundis. Saate lõpus kehastuvad saatejuhid e-kodanikeks ning püüavad hakkama saada e-riigis. Ja see pole veel kõik…

Meeli Piller kirjutab DigiDUO blogis nii:

“Oxfordi ülikooli professor, transhumanismi üks juhtivaid teadlasi Nick Boström arvab, et inimkond on ammu välja surnud ning meie ja see, mis me enda ümber näeme on vaid superarvuti simulatsioon – me oleme kõik arvutiprogrammid. Seda on võrdlemisi raske tõestada aga sama raske ka ümber lükata. Seepärast ka meie saate nimel eesliide ’digi’ – juhul kui me ikka “päriselt” olemas oleme, on sõna ’digi’ kujunenud tänaseks moodsa tehnika sünonüümiks, kui me aga digimaailmas elame, omandab see väljend veelgi sügavama tähenduse.

Igal juhul räägime me tehnikast ja tehnoloogiast, millest ei pääse tänapäeval ükski inimene, kui ta just kuhugi ürgmetsa ei peitu, endale ise riideid ei punu ning loomi kivikirvega taga ei aja. Kuid eks seegi on ainult näiline. Energiakeskuse tegevdirektor Aare Baumer ütles kord, et kivikirvesse oli arvuti juba sisse programmeeritud…”

Saadet toetab arvukalt sponsoreid, s.h. SONY, Olympus, Logitech, Sandisk, One4All jt. Juhtoperaatoriks on Martin Gorris, rezissöör Peeter Nieler ja monteerija Mattias Naan. Tunnusmuusika loob Arian Levin.

Pildil Meelis Piller ja Helen Randmäe.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: