“Telereklaami sõõrik” ehk valmisreklaam minihinnaga

5 06 2008

Uues Maailmas nimetatakse hellitavalt “telereklaami sõõrikuks” (ing. k. television commercial donut, eesti keelne vaste võiks olla “Telereklaami komm”) on standartne valmislahendus telereklaamile. See sisaldab kõiki omaseid elemente valmisreklaamile, kuid sellest puudub toode, hind, logo või muu spetsiifiline, mis on vajalik selle sidumiseks konkreetse ettevõtte ja/või kampaaniaga.

Tavaliselt on kõrge-kvaliteedilised telereklaamide tootmine väga kallis ja aeganõudev, mille tulemusena paljud väiksemad ettevõtted on valinud “tasuta” või odava tootmise, mida pakuvad paljud väiksemad kaabel TV kanalid, kelle eesmärgiks on eelkõige müüa eetriaega. Loomulikult näeb reklaam, mille teostusel on maksimaalselt kokku hoitud ka kehvem välja ning just see asjaolu näitas rohelist tuld “telereklaami sõõrikutele”, mis on lahedalt animeeritud, huvitavalt lahendatud ning mida saab mõõdukas mahus kliendi vajadustele vastavalt muuta või täiendada.

Selline, neti kaudu ostetav pakett, on muutunud väga rentaabliks kuna kaasaegne montaažitarkvara võimaldab mugandada eriefekte ja videograafikat kliendi korporatiivse identiteediga.

Hetkel on edukamad valmisklippide tootjad AdEdge, Spot Runner, Spotzer ja Cheap TV Spots. Kuna reklaami tootmine Eestis ei ole veel väga kallis ja kohalikele klientidele sageli meeldib kontrollida loomingulist poolt, siis eelistatakse peamiselt ise klippe toota.

Näiteks on üks kohalik kogudus kasutanud kaabelTVs reklaamimiseks Spotrunneri valmisvideot. Sellise video tootmine läheks maksma kümneid kui mitte sadu tuhandeid dollareid.

Cube Productions pakub võimalusena kliendiga koos valida arhiividest materjali ja nendest reklaami koostada. Selline lähenemine võib kujuneda kliendile soodsamaks, pakkudes kauneid kaadreid! Kujutlege näiteks reisibürood, kes soovib promoda oma eksklusiivset reisi beduiinide kodukanti Sahara kõrbes – oleks ju ilmatu kulukas sinna võttegrupp saata!

by Peeter Nieler
Cube Productionsi produtsent

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: