Revolutsiooniliselt väike ja võimas kinokaamera

20 09 2008

Põhjanaabrite, so. Rootsi firma Ikonskop tutvustas Septembris IBC-l uut ja võimast, erakordselt kõrge datarate’iga kinokaamerat A-Cam DII.

 

A-Cam DII

A-Cam DII

Ja A-Cam pole mitte ainult võimas ja uudne, vaid ka hämmastavalt kompaktne ja soodne. Kaamera kaalub kõigest 1,5 kg (s.h. mälukaart ja aku) ja maksab täiskomplektina (aku, 80GB mälukaart ja Ikonoskop 9mm f/1.5 cine optika) vaid 6950 eurot. Et anda parem ettekujutus, miks see hind nii soodne on: näiteks RED ONE maksab ilma ühegi lisavidinata (nagu aku, viewfinder, salestusseade ja optika) 17 500 USD, sama konfiguratsiooni juures aga maksaks kordi rohkem kui A-Cam. Samas on uue omapärase kaamera bitrate ligi kolm korda kõrgem: kui Red One on kõrge kompressiooniga (veidi üle 1 MB/kaader) 4K väljundi juures (mis nappi infot veelgi hajutab), siis A-Cam salvestab 3,5 MB/kaader 1080p resolutsiooni juures, jõudes lähedale endast ca 10 x kallimatele digikinokaameratele, nagu F23 ja Genesis.

Niisamuti saab insenere kiita laia optikaühildavuse eest: tänu mõõtudelt Super-16 samale sensorile on võimalik A-Camile saab ette panna PL, Leica M, IMS and C-mount optikat. Ka sensor on veidi parem kui Red One’il, sest viimane kasutab (rolling) CMOS sensorit, samas kui A-Cam kasutab CCD sensorit.

Loomulikult on raske kaamerat enne arvutada kui näidismaterjalid on välja tulnud, nagu ei ole ka veel täna selge kuidas kaamera salvestatav ja videovallas uustulnukast DNG formaat järeltöötlusse jõuab. Kuid põneva kaameraga on tegu tõesti!

 

Materjale ja linke:

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: