Red Digital teatavitas uue põlvkonna kaamerate Scarlet ja Epic näitajate kohta

13 11 2008

Red Digital tegi teatavaks üldised näitajad ja turule jõudmise ajad uue põlvkonna kaamerate kohta Scarlet ja Epic seeriates. Kauaoodatud uudis põhjustas foorumites suuremat-sorti joovastust, sest taolises hinnaklassis pole säärast kvaliteeti varem nähtud.Uusi kaameraid tuleb kuni kahe aasta jooksul turule kokku 8 mudelit, millest kõige muljetavaldavam on Epic 28K (jah, see on 28 megapiksliline kinokaamera), mille sensori mõõtmeteks 186 x 56mm! Uueks märkimisväärseks edusammuks võib pidada ka Scarleti S35 mudelit, millel on täissuuruses 35mm sensor (30 x 15mm), mille ette sobitub kompromissitult ning nurgalaiuse kaduta 35mm optika: PL, Canon, Nikon ja Red objektiivid.

Red Digital ründas see kord ka digitaalsete peegelkaamerate turgu, tituleerides oma uued kaamerad “DSMC” tüüpi kaamerateks (Digital Still and Motion Camera), kuna nendega saab väidetavalt sama vabalt pildistada, võttes lihtsalt fotona üht filmitud freimi. Kaamerad on modullaarse disainiga, mis tähendab et neid saab just vastavalt oma vajadustele komplekteerida – olgu siis toekamalt õlaltfilmimiseks või ülikompaktselt näiteks autos filmimiseks.

Redi uudne modullaarne lahendus

Red'i uudne modullaarne lahendus

Mida need kaamerad videoproduktsiooni turule tähandavad? Seda, et tehnika muutub üha kättesaadavamaksi. Näiteks “Scarlet 2/3” (2/3 sensoriga) sensormoodul (ehk “aju” nagu Red ise neid keskseid mooduleid nimetab) hakkab maksma kõigest ca 2500 dollarit, millele on vaja lisada vaid RedHandle, LCD, CF salvestusmoodul ning mõned (kasutatuna häbiväärselt soodsad) C-mount objektiivid. Ühesõnaga: märksa alla 50,000 krooni võib operaator saada vahetatava optikaga RAW-s filmiva 3K kaamera, mis salvestab kuni 120 kaadrit sekundis! Sellistest võimalustest ja hinnaskaalast ei osatud paar aastat tagasi isegi mitte ulmejutte kirjutada. Näiteks tänagi läheks analoogse komplekti (aluseks Sony XDCam EX3 ja Letus35 konverter + carl zeiss optika) komplekteerimine maksma ca KOLM KORDA rohkem. Ja tulemus oleks mõneti kehvem, sest Letus35 konverter on tülikas ja tähendab valgusjõu kadu ning XDCami kõrgeim framerate on vaid 720p resolutsioonis 50 kaadrit/s.

Redi õlakaamera stiilis lahendus

Red'i õlakaamera stiilis lahendus

Huvitavaid uudiseid sellest vallast on oodata järgmisel NAB showl Aprillis, kus on lootust, et Canon uustulnukale võlgu ei jää ja ka ise vahetatava otika ning 35mm suuruse sensoriga kaamera turule toob – pani ta ju oma DSLR kaamerale Mark II 1080p video salvestamise võimaluse peale, mis on palju kiita saanud.

Advertisements

Toimingud

Informatsioon
%d bloggers like this: